bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1722013

Recenzje

Hajer jedzie do Dalajlamy - recenzja n.p.m.

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 19 kwietnia 2011 12:57

Roman Gołędowski z wydawnictwa Annapurna odnajduje w sobie pasję do przeprowadzania nieformalnych rozmów z osobami niełatwymi do okiełznania! Najpierw wziął w krzyżowy ogień pytań Ankę Czerwińską, czego efekty poznajemy w serii wspomnieniowej pod tytułem „Górfanka”, a ostatnio przeciągnął przez magiel wielogodzinnych pogawędek Mieczysława Bieńka – rozpoznawalnego już nie tylko na Śląsku, skąd pochodzi i gdzie przez 27 lat pracował jako górnik, ale dzięki dokumentowi filmowemu „W drodze”, zrealizowanemu przez Pawła Wysoczańskiego, znanego także szerszej publiczności.

Więcej…
 

Hajer jedzie do Dalajlamy - Ilona Gul

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
środa, 06 kwietnia 2011 12:18

Bieniek u Dalajlamy

Jego Świątobliwość XIV Dalajlama Tenzin Gjaco to głowa państwa i duchowy przywódca Tybetańczyków. Według buddyzmu tybetańskiego Dalajlama jest jedną z istot, które świadomie wybierają swoje kolejne wcielenia, a audiencja u niego stanowi cel wypraw setek tysięcy ludzi łaknących jego mądrości.

Więcej…
 

Recenzja - Historia Europy

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
środa, 06 kwietnia 2011 11:17

"Historia Europy" w bardzo przystępny i systematyczny sposób opisuje rozwój Starego Kontynentu. Liczne wiadomości zostały w niej pogrupowane chronologicznie i w czytelny sposób (co nie jest takie proste, biorąc pod uwagę nakładanie się różnych procesów historycznych).

Więcej…
 

Wybór opinii - Prostowanie zwojów

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 13:40

Skończyłam równocześnie „Prostowanie zwojów” Tomasza Hreczucha o którym pisałam wcześniej, świetnym językiem napisane, nie da się uwierzyć, że autor jest po polibudzie i to dopiero jego pierwsza książka, napisane bardzo indywidualnym stylem, pełnym humoru i werwy, życie wspinacza opisane bez kropli egzaltacji.

miss seepy na forum www.wizaz.pl

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start