bg

Recenzje - Tybet. Dach Świata

Tybet. Dach Świata

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 18:17

Ginący kraj

Nakładem wydawnictwa ANNAPURNA. ukazała się niezwykle piękna i interesująca książka pt. ?Tybet. Dach świata. Przeszłość i teraźniejszość?. Jest ona tym cenniejsza, że na oczach całego świata ginie kraj, który przez wieki wydawał się ?czymś w rodzaju odizolowanej fortecy, nietkniętej przez czas (...)?. Ginie ?cudowna, mityczna i prawie niezmienna kraina? i być może już niedługo to, co oglądamy na zdjęciach zawartych w tej książce, po prostu przestanie istnieć, unicestwione i wchłonięte przez okrutne i bezwzględne Chiny.

Więcej…
 


GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start