bg

Wydarzenia

Konkurs na książkę roku 2018

Wydarzenia
czwartek, 10 stycznia 2019 18:02

katrinaNasza książka "W uścisku Katriny" autorstwa Kuby Kucharskiego bierze udział w konkursie na najlepszą książkę roku 2018 organizowanym przez wortal literacki www.granice.pl. Jest umieszczona w kategorii "Literatura faktu".  

Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w tym konkursie, formularz do głosowania znajduje się na stronie: 

http://www.ksiazkiroku.pl/glosowanie

Na głosujących czekają liczne nagrody książkowe. Konkurs trwa do 29.01.2019 r.

Przypominamy, że nasza książka zdobyła już tytuł "Najlepszej książki na lato" w głosowaniu internautów w konkursie przeprowadzonym przez ten sam wortal. 

 

15. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Wydarzenia
czwartek, 22 listopada 2018 00:00

plakat_15_przeglad-a

Tegoroczny, 15. Przegląd odbywa się w niezwykłym roku, gdy w górach wysokich działy się rzeczy, które odbiły się głośnym echem na całym świecie, a które dotyczyły również polskich wpinaczy. Na wielu krajowych festiwalach górskich tematy te były szeroko omawiane, u nas znajdując odzwierciedlenie w prezentacji Rafała Froni (zimowe K2) czy pakistańskiego filmu pod wymownym tytułem Tomasz Mackiewicz. Z kolei Łukasz Kocewiak opowie o swojej ambitnej samotnej wyprawie na Noszak i o niezwykłych okolicznościach, w jakich się ona odbywała. Tu też pojawia się głośny   międzynarodowy wątek, pierwszego wejścia na ten szczyt Afganki.
  Tak się składa, że tym razem wśród naszych gości dominują Panie – nie bez powodu, bo Miłka Raulin jako siódma i najmłodsza Polka ukończyła w tym roku Koronę Ziemi, Monika Witkowska zdobyła swój kolejny ośmiotysięcznik - Manaslu, a Anna Czerwińska obchodzi 50-lecie przygody z górami, i stąd w naszym programie jej benefis, który na festiwalu w Lądku Zdroju cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Polecamy nasz filmowy zwiastun
Uwaga! Ze względu na olbrzymie zainteresowanie cyklem Reel Rock Tour 13 zorganizowaliśmy dodatkowy pokaz w dn. 14.XII o godz. 20.30. 
Więcej…
 

Hajer na kole - nowa książka Mieczysława Bieńka

Wydarzenia
poniedziałek, 29 października 2018 22:04

hajer na kolePod koniec października 2018 roku ukazała się kolejna, już piąta książka Mieczysława Bieńka pod tytułem Hajer na kole, czyli rowerem po Kirgistanie i Kazachstanie. Więcej o książce można przeczytać tutaj

Recenzje:

granice.pl

lubimyczytac.pl

 

Zmarł Jerzy Surdel

Wydarzenia
czwartek, 25 października 2018 00:00

 surdel-portret 220 października w wieku 83 lat odszedł od nas Jerzy Surdel, filmowiec, miłośnik gór, uczestnik  wielu ważnych polskich i międzynarodowych wypraw alpinistycznych i jaskiniowych, autor wydanej przez nasze wydawnictwo książki biograficznej Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kariery

Człowiek o niesposkromionej wyobraźni, wciąż poszukujący nowych tematów i form wyrazu, wielbiciel pięknych kobiet i zwierząt, a zwłaszcza kotów, których gromadka stanowiła niemal zawsze krąg jego najbliższych "przyjaciół". 

Cześć Jego pamięci!

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start