bg

Wydarzenia

Promocja noworoczna

Wydarzenia
niedziela, 07 stycznia 2018 22:47

Dla naszych miłych czytelników ogłaszamy ciekawą promocję noworoczną:

Przy zakupie jednej książki z naszego wydawnictwa po cenie detalicznej (koszty wysyłki na terenie Polski pokrywa wydawca) otrzymuje się drugą książkę gratis z listy wymienionej poniżej (do wyboru przez kupującego):

1. Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery (Jerzego Surdela)

2. GórFanka powraca w Karakorum (Anny Czerwińskiej) 

3. Moje PaGóry (Zbigniewa Piotrowicza)

4. Żywot wspinacza strachliwego (Jacka Kamlera)

5. Z Hajerem do Dalajlamy (Mieczysława Bieńka)

Przy zakupie książek można brać pod uwagę także pozycje nominalnie wyczerpane, ale których niewielkie ilości są jeszcze w dyspozycji wydawcy (np. Z Hajerem na kraj Indii - wer. kolorowa, Tybet. Dach świata, Najwspanialsze parki narodowe świata, Prostowanie zwojów). Wyjaśnienie - przy zakupie dwóch książek można wybrać dwie pozycje z prezentowanej listy gratisów, przy zakupie trzech - trzy gratisy itd. 

Promocja trwa od 8.01.2018 r. do 31.01.2018 roku lub do wyczerpania się puli książek przeznaczonych na tę akcję. Przy zakupie obowiązuje przedpłata.   

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W kolejnych miesiącach przygotujemy następne promocje.  

 

 

spotkania autorskie

Wydarzenia
niedziela, 07 stycznia 2018 00:00

Zgodnie z sugestiami naszych czytelników, poniżej zamieszczamy listę spotkań z naszymi autorami w najbliższym czasie:

(Mieczysław Bieniek, Anna Czerwińska, Iwona Dziura, Łukasz Kocewiak):

Więcej…
 

Program 14. Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich

Wydarzenia
wtorek, 28 listopada 2017 16:17

wpfg14 trailer - obrazProgram 14. WPFG

Poniżej przedstawiamy pełny program naszej imprezy, wraz z opisami prezentacji i filmów. 

TRAILER

Więcej…
 

14. Warszawski Przegląd Filmów Górskich kino Wisła 8-10.XII.2017

Wydarzenia
środa, 15 listopada 2017 00:00

Z przyjemnością zawiadamiamy, że tegoroczny Warszawski Przegląd Filmów Górskich odbędzie się w dn. 8-10. grudnia w kinie Wisła. Zaplanowaliśmy 11 seansów. Jak zwykle oprócz projekcji filmowych są też spotkania z alpinistami i podróżnikami. 

Omówienie programu

W tym roku rusza kolejna polska wyprawa zimowa na K2. Dlatego też ta ekspedycja będzie szczególnie zaakcentowana w naszym programie. Zaplanowano spotkanie z kierownikiem Krzysztofem Wielickim oraz z Januszem Gołąbem – kierownikiem sportowym, a także Januszem Majerem - koordynatorem całej wyprawy. W spotkaniu tym weźmie też udział Leszek Cichy, uczestnik poprzedniej wyprawy zimowej na K2 w sezonie 1987/88. Poza tym, już w ramach innego pokazu, zostanie wyświetlony nowy film Darka Załuskiego Zimowa Wyprawa K2 1987-1988, poświęcony tej historycznej ekspedycji, a Paweł Kubalski opowie o jej losach w swojej prezentacji.   

Sporym zainteresowaniem powinien się cieszyć film Bonington Mountaineer o legendarnym brytyjskim himalaiście. Mamy też potwierdzony pokaz tegorocznego cyklu Reel Rock Tour 12 oraz nagradzanego ostatnio na festiwalach światowych filmu Dirtbag. Inną interesującą propozycją filmową jest Coconut Connection o wesołej grupie belgijskich i włoskich wspinaczy, którzy zabierają na wspinaczkę przeróżne instrumenty muzyczne.  

Swoją obecność potwierdził jeden z najlepszych wspinaczy wielkościanowych na świecie - Marcin Tomaszewski, a także mistrz świata we wspinaczce na czas - Marcin Dzieński

poniżej prezentujemy dalszy ciąg omówienia oraz skrócony program imprezy.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Partner Przeglądu:

zn_uzp_inw_walor_cmyk-page-001

Sponsor Przeglądu: 

pzu-logo-rgb

Więcej…
 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start