bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1703636

Wydarzenia

17. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Wydarzenia
piątek, 22 października 2021 04:39

Długo zastanawialiśmy się, czy organizacja Przeglądu w tym roku będzie miała rację bytu. Ostatecznie postanowiliśmy zaryzykować. Podobnie jak w ubiegłych latach zaplanowaliśmy naszą imprezę na 9-12.12.2021 w kinie Wisła. Miejmy nadzieję, że nic katastroficznego nie wydarzy się do tego czasu.  Jednakże ze względu na możliwe obostrzenia covidowe, pełny repertuar oraz datę uruchomienia sprzedaży biletów podamy stosunkowo późno, zapewne tydzień przed imprezą. Niemniej już teraz możemy podzielić się naszymi wstępnymi planami. Poniżej przedstawiamy wstępny zarys programu. 

Więcej…
 

Nagroda dla książki "Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz. 1 "

Wydarzenia
wtorek, 19 października 2021 16:15

annapurna_bike_fb 2Z ogromną radością informujemy o kolejnej nagrodzie, którą zdobyła nasza książka. Tym razem chodzi o Bike'ową podróż. Z Sydney do Szczecina cz. 1 autorstwa Daniela Kocuja, która to pozycja w konkursie organizowanym przez wortal literacki granice.pl otrzymała w głosowaniu internautów najwięcej głosów w kategorii "Literatura faktu". 

Oto komunikat od organizatorów, wraz z linkami do pełnej listy laureatów: 

W ubiegłą środę, 13.10.2021 roku zakończyło się głosowanie w plebiscycie "Najlepsza książka na jesień", którego organizatorem jest serwis Granice.plhttps://www.granice.pl/ W plebiscycie oddano ponad 70 tys. głosów. Dzisiaj ogłosiliśmy wyniki głosowania internautów oraz decyzje jurorów.
Z przyjemnością chcielibyśmy zaprezentować Państwu laureatów plebiscytu "Najlepsza książka na jesień".
Państwa tytuł zdobył następujące wyróżnienie:
"Bike'owa podróż" - nagroda internautów w kategorii "literatura faktu"
 
Nagrodzone książki prezentujemy w tekście podsumowującym plebiscyt: https://www.granice.pl/news/najlepsze-ksiazki-na-jesien-2021/14424
który wyeksponowaliśmy w sliderze na stronie głównej serwisu Granice.pl.
Do lektury tekstu zaprosiliśmy także na naszych fanpage'ach: na Facebooku i Twitterze
Laureatów prezentujemy na stronie plebiscytu: https://ksiazkanajesien.pl/

 

 

Nasi autorzy na 24. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia
wtorek, 05 października 2021 20:13

ksiazka21-baner-podstrona1920x300

Już wkrótce, bo w dniach 14-17.10.2021 roku, odbędą się w Krakowie kolejne targi książki. Tym razem nie będziemy mieli osobnego stoiska, za to nasze książki i nasi autorzy będą reprezentowani na specjalnym stoisku w ramach Festiwalu Książki Górskiej i Turystycznej

Ze swoimi pokazami wystąpią:

Łukasz Kocewiak (Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika) - piątek, 15.10, godz. 17-18.

Daniel Kocuj (Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz. 1) - sobota, 16.10, godz. 14-15.

Mieczysław Bieniek "Hajer", autor kilku hajerowych książek - sobota, 16.10, godz. 15-16.

Niestety, Mia Słowik ze względu na kłopoty zdrowotne była zmuszona odwołać swój przyjazd na targi.   

Zapraszamy na Festiwal, w którym oprócz naszych autorów weźmie udział wielu znanych alpinistów, w tym Krzysztof Wielicki, Denis Urubko czy Aleksander Lwow.  

     

 

Konkurs na najlepszą książkę na jesień

Wydarzenia
czwartek, 30 września 2021 23:14

annapurna_bike_fb 1

annapurna_zona_fb

Portal granice.pl organizuje po raz kolejny konkurs na najlepszą książkę na jesień. Wśród wielu zgłoszonych książek znajdują się też dwie nasze pozycje:  Bike'owa podróż Daniela Kocuja i Peruwiańska żona została zdradzona Mii Słowik. Zachęcamy wszystkich czytelników do wzięcia udziału w tym konkursie, bowiem wśród uczestników zostaną rozlosowane cenne nagrody książkowe. Książka Bike'owa podróż jest umieszczona w kategorii "literatura faktu", a Peruwiańska żona została zdradzona w kategorii "powieści obyczajowe". Głosy można oddać na stronie: www.ksiazkanajesien.pl/glosowanie

Konkurs trwa do 13.10.2021 r. włącznie.  Zachęcamy do udziału w tej miłej zabawie!    

Głos można oddać także, klikając na baner jednej z powyższych książek, by potem wypelnić odpowiedni kwestionariusz, potwierdzić nr, który przyjdzie SMS i gotowe.    

Poniżej przedstawiamy opis glosowania, gdybyśmy chcieli wybrać więcej niż jedną książkę:

Więcej…
 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start