bg

Wydarzenia

Hajer na kole - nowa książka Mieczysława Bieńka

Wydarzenia
poniedziałek, 29 października 2018 22:04

hajer na kolePod koniec października 2018 roku ukazała się kolejna, już piąta książka Mieczysława Bieńka pod tytułem Hajer na kole, czyli rowerem po Kirgistanie i Kazachstanie. Więcej o książce można przeczytać tutaj

Zachęcamy do zapoznania się z tą kolejną szaloną podróżą rowerową po byłych republikach Sojuza. 

Osoby, które pragną zdobyć książkę z dedykacją autora, proszone są o bezpośredni kontakt mailowy z Mieczyslawem Bieńkiem pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

15. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Wydarzenia
piątek, 26 października 2018 13:07

Tegoroczny 15. Warszawski Przegląd Filmów Górskich odbędzie się w dn. 7-9.12 w kinie Wisła. Pod względem organizacyjnym zajdzie jedna istotna zmiana - otóż seanse w niedzielę będą się odbywały na mniejszych salach, za to w dwóch niezależnych ciągach programowych. Ustalanie repertuaru jeszcze trwa, tym niemniej możemy zapowiedzieć pierwych gości. A będą wśród nich Anna Czerwińska (z przekrojową prezentacją swojej 50-letniej przygody z górami), Monika Witkowska z opowieścią o wejściu na Manaslu i swojej najnowszej książce, Miłka Raulin (najmłodsza Polka z Koroną Ziemi), Rafał Fronia - z prezentacją Anatomia GóryDarek Załuski z nowym filmem o projekcie "Korona Polski boso", Bartosz Malinowski (Wielki Szlak Himalajski), Łukasz Kocewiak (samotna wyprawa na Noszak). Będą też reminiscencje z dużej akcji "Polskie Himalaje 2018", w której uczestniczyło 400 osób, podążając w stronę bazy pod Everestem. Firma Mountainfreaks przygotowała prezentację o popularnej górze wśród Polaków - Kazbeku.  

Wśród filmów chcemy zaprezentować tradycyjnie kilka najnowszych głośnych produkcji, między innymi Reel Rock Tour 13 i Dawn Wall. Bliskie sfinalizowania są rozmowy dotyczące pokazów: pięknego filmu Mountain, innego Holy Mountain - film Reincholda Messnera o akcji ratunkowej sprzed lat na Ama Dablam. Z polskich filmów pokażemy m.in. Ostatni górale, Chasing the Breath, RunCamino, Legenda KlimkaPełny program będzie znany w drugiej połowie listopada. 

Już teraz zapraszamy. Stopniowo będziemy dzielić się kolejnymi wiadomościami na temat naszego przeglądu.  

Bieżące informacje zamieszczamy na naszej facebookowej stronie oraz na www.wpfg.pl

 

Zmarł Jerzy Surdel

Wydarzenia
czwartek, 25 października 2018 00:00

 surdel-portret 220 października w wieku 83 lat odszedł od nas Jerzy Surdel, filmowiec, miłośnik gór, uczestnik  wielu ważnych polskich i międzynarodowych wypraw alpinistycznych i jaskiniowych, autor wydanej przez nasze wydawnictwo książki biograficznej Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kariery

Człowiek o niesposkromionej wyobraźni, wciąż poszukujący nowych tematów i form wyrazu, wielbiciel pięknych kobiet i zwierząt, a zwłaszcza kotów, których gromadka stanowiła niemal zawsze krąg jego najbliższych "przyjaciół". 

Cześć Jego pamięci!

 

Audycja w TOK FM z autorem "W uścisku Katriny"

Wydarzenia
niedziela, 30 września 2018 14:10

katrina ok

Polecamy wysluchanie godzinnej rozmowy przeprowadzonej na antenie radia TOK FM przez Ewę Podolską z Kubą Kucharskim, autorem książki "W uścisku Katriny".  Sporo szczerych wspomnień, można poczuć to, co czuje człowiek, który nagle znajduje się w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Audycję można wysluchać tutaj.


W najbliższym czasie będzie możliwość spotkania się za Kubą Kucharskim podczas Śląskich Targów Książki w dn. 14.10.2018 r. W bloku programowym od godz. 11.00 do 12.00 na forum 2 będzie przeprowadzona z nim rozmowa, a potem na stoisku nr 10 odbędzie się podpisywanie książki. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 41

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start