bg

Hajer jedzie do Dalajlamy - Mateusz Niebielski

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 22 marca 2011 06:49

To od niej zaczęła się moja "przygoda" z książkami podróżniczymi. I do teraz nie znalazłem niczego lepszego. Książka bije na głowę Cejrowskiego. Nawet nie ma porównania. Nie lubię górników, ale ten Hajer pokazał, że jest swój chłop. On nie szuka przygody, to przygoda chodzi za nim, w każdym miejscu i czasie. "Hajer jedzie do Dalajlamy" to zestaw opowieści podróżniczych pełnych humoru, przygody, nadzwyczajnych przygód i ludzi. Czyta się ją, człowiek śmieje, a na koniec chce więcej. Niestety, ale to jedyny tytuł tego autora. Chcę więcej, bo to wzór dla innych tego typu książek.

Recenzja: Mateusz Niebielski

http://merlin.pl/Hajer-jedzie-do-Dalajlamy-wydanie-II_Mieczyslaw-Bieniek/browse/product/1,872971.html

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start