bg

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie - Joanna Wachnicka

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
piątek, 18 marca 2011 18:27

Książka ta napisana jest lekkim językiem osoby aktywnej i energicznej, co pozwala ją przeczytać jednym tchem. Opisuje osobiste zmagania z przeciwnościami przyrody, okolicznościami, urzędnikami oraz pozwala na inne spojrzenia np. na znane przeciętnemu turyście Tatry. Ponadto to kolejne spojrzenie na światek wspinaczy:bardzo zróżnicowany i pełen swoistych indywidualności. Obowiązkowa lektura dla osób interesujących się alpinizmem, himalaizmem i ludźmi przekraczającymi granice ludzkich możliwości. Wielki szacunek dla autorki!

Recenzja: Joanna Wachnicka

http://merlin.pl/GorFanka-Moje-abc-w-skale-i-lodzie_Anna-Czerwinska/browse/product/1,754953.html

 

 

 

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start