bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1872365

O firmie

O firmie
czwartek, 17 marca 2011 07:02

Firma ANNAPURNA, założona i do dziś prowadzona przez Romana Gołędowskiego, powstała w 1999 roku, przy okazji nawiązywania współpracy wydawniczej z firmą WARBUD S.A. Bazowała na niemal dziesięcioletniej pracy właściciela na rynku tłumaczeń książek (w sumie ok. 30 różnych tytułów). Pierwszą wydaną pozycją wydaną przez WARBUD w ramach tej współpracy był okazały album Everest. Historia himalajskiego giganta. Przez cały okres tej kooperacji ANNAPURNA zajmowała się pełnym przygotowaniem do druku wszystkich pozycji albumowych oraz ich dystrybucją (w sumie opublikowano 9 pozycji).

Po zakończeniu działalności wydawniczej w 2005 r. przez WARBUD S.A. firma ANNAPURNA przejęła pozostające na stanie książki, dokonując też dodruku cieszącego się dużym powodzeniem albumu Najwspanialsze parki narodowe świata. W kolejnych latach wydała dalsze pozycje albumowe, będące przedrukami z wydań prestiżowego włoskiego wydawcy WHITE STAR. Innym ważnym tytułem była Historia Europy, tłumaczenie bogato ilustrowanego wydania brytyjskiego (polska edycja opublikowana wraz z GONDWANĄ).

Jednocześnie firma podjęła prace prowadzące do wydawania własnych pozycji książkowych, koncentrując się na niskobudżetowych książkach górskich i podróżniczych. W aktualnej ofercie wyróżnia się seria wydawnicza GórFanka (5 tomików), będąca wspomnieniami znanej alpinistki Anny Czerwińskiej. Ważnymi książkami z górskiego nurtu są także wspomnienia: Ryszarda Szafirskiego Przeżyłem, więc wiem, Johna Portera Przeżyć dzień jak tygrys czy drugie wydanie pozycji Artura Hajzera Atak rozpaczy. Osobne, wyjatkowe miejsce zajmuje tu książka Ewy Matuszewskiej Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze. Wszystkie wymienione książki mają bogatą szatę graficzną.   

Pewnym sukcesem wydawniczym okazała się seria książek podróżniczych Mieczysława Bieńka, popularnego w gronie trampów "Hajera". Do 2018 roku opublikowano pięć tomików jego wspomnień, które zwłaszcza na Śląsku, skąd wywodzi się autor, cieszą się sporym powodzeniem. W 2018 roku nieco poszerzyliśmy krąg zainteresowań, publikując zaliczaną do "literatury faktu" książkę Kuby Kucharskiego W uścisku Katriny. Mamy nadzieję, że popularnością będą się cieszyć także najnowsze, wydane pod koniec 2020 roku książki: Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina Daniela Kocuja oraz rozszerzone wznowienie głośnej pozycji Anny Czerwińskiej Groza wokół K2. Trudny czas, jaki nastał w 2020 roku dla wydawców, skłonił nas do zainteresowania się książką w wersji elektronicznej, dlatego już wkrótce niektóre z naszych pozycji ukażą się w wersji e-booków i audiobooków. Powstaje też wydawniczy sklep internetowy, gdzie obok aktualnej ofeerty wydawniczej będzie można zakupić wyczerpane, czyli niedostępne już księgarniach wydania sprzed kilku czy kilkunastu lat.    

Obok działalności wydawniczej firma Annapurna zajmuje się organizacją imprez środowiskowych (m.in. Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich www.wpfg.pl). Współuczestniczy też w organizacji innych imprez związanych z filmem górskim, niekiedy prowadząc branżowe lub wydawnicze stoisko z książkami. 

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start