bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1237898

Zmarł Bogdan Jankowski

Wydarzenia
poniedziałek, 20 maja 2019 21:35

jankowski 2W dniu 20.05.2019 roku zmarł Bogdan Jankowski, wspaniały człowiek, zasłużony himalaista, który udzielał się na wielu polach w życiu środowiska alpinistycznego. Słynne są jego nagrania rozmów między szczytem a bazą na kolejnych wyprawach w latach 70. i 80., zwłaszcza to jedno, po zdobyciu zimą Mt Everestu. Autor niezliczonych, kapitalnych zdjęć z naszych historycznych już wypraw himalajskich. Część z nich można podziwiać w naszej książce o Andrzeju Zawadzie "Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze". 

Będzie nam Ciebie brakowało, Bogdanie!

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start