bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1334026

Anna Czerwińska i Marek Konecki na wieczorze promocyjnym książki "Lodowy rycerz"

Wydarzenia
piątek, 08 marca 2019 22:25

lodowy rycerz - okadka2Z okazji wydania książki karykaturzysty Marka Koneckiego Lodowy rycerz zapraszamy na spotkanie z autorem oraz z gościem specjalnym - himalaistką Anną Czerwińską. 

Spotkanie odbędzie się 13.04.2019 roku o godz. 19.00 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12B, 02-838 Warszawa. Wstęp wolny. 

Wiecej informacji poniżej:

Zazwyczaj górskie przygody naszych alpinistów kojarzą się z heroicznymi akcjami czy też walką na śmierć i życie z ekstremalnymi warunkami. Ale przecież w górach bywa też inaczej. Wiele zdarzeń ma charakter refleksyjny czy wręcz humorystyczny.   Właśnie na tych zabawnych sytuacjach koncentruje się Marek Konecki, który w swoich karykaturach stara się pokazać absurd i groteskę z życia naszych alpinistów.

Okazją do spotkania jest ukazanie się książki Lodowy rycerz, będącej podsumowaniem czterdziestoletniego dorobku autora, który publikował swoje prace m.in. w „Rzeczpospolitej” oraz w branżowych czasopismach górskich. Wiele z przedstawionych na rysunkach zdarzeń ma charakter uniwersalny. Dlatego też zaprosiliśmy na to spotkanie znaną polską himalaistkę Annę Czerwińską, która podzieli się swoimi doświadczeniami, związanymi z tematyką poszczególnych rysunków. Jak wiadomo, Anna Czerwińska potrafi zajmująco i z humorem opowiadać, ma też na swoim koncie szereg spektakularnych sukcesów alpinistycznych, za które została uhonorowana w ubiegłym roku prestiżową nagrodą Super Kolosa.

Zapraszamy zatem wszystkich miłośników gór, zarówno tych, którzy jedynie śledzą wyczyny naszych alpinistów, jak i czynnych górołazów, na kolejną porcję barwnych górskich opowieści. Będzie też możliwość porozmawiania z naszymi gośćmi.

Spotkaniu będzie towarzyszyło stoisko z książkami górskimi, gdzie obok nowej książki Marka Koneckiego będą prezentowane cieszące się sporym powodzeniem książki Anny Czerwińskiej z serii GórFanka.

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start