bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1722039

"GórFanka w Karakorum 1979-1986" - nowe wydanie

Książki -Tematycznie
piątek, 17 maja 2013 10:00

okladka_gorfanka_w_karakorum_100kbOd 16.05.2013 r. dostępne jest drugie wydanie książki Anny Czerwińskiej "GórFanka w Karakorum 1979-1986". Dokonano pewnych zmian redakcyjnych, poprawiono szatę graficzną, a także dodano wywiad z autorką tej książki. 

dane katalogowe:

stron: 256, pełny kolor
format A5
oprawa miękka
cena det. 34,90 zł

Poniżej zamieszczamy krótki fragment "Słowa od wydawcy":

Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 2010 roku. Obecne, drugie wydanie zostalo wzbogacone o wywiad z 2011 roku, w którym Anna Czerwińska wypowiada się na temat tej książki, co jest w niej szczególnego, czym wyróżnia się na tle innych książek górskich. 

Polecamy ciekawą recenzję na:

http://www.granice.pl/recenzja,gorfanka-w-karakorum-1979-1986,7488


 

Wznowienie tej książki ukazuje się w szczególnym momencie, gdy wciąż żywe są wspomnienia z dramatycznego wejścia polskich himalaistów na Broad Peak zimą 2013 roku. Anna Czerwińska zabrała publicznie głos na temat przebiegu tej wyprawy, odwołując się do własnych doświadczeń, choćby opisanych w tej książce. Warto więc może skonfrontować, jak wyglądało braterstwo liny podczas opisanych tu równie dramatycznych wypraw, choć wypada uprzedzić, że odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka jednoznaczna.   

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start