bg

Recenzje - Górfanka. Moje ABC w skale i w lodzie

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 10:58

Książkę czyta się jednym tchem. Nie sposób się od niej oderwać... w tramwaju, na przystanku, a ostatnie strony czytałam idąc chodnikiem. Uważam, że dla łojantów jest to lektura obowiązkowa.

Pani Anna opisuje w niej nie tylko swoje początki w skale i lodzie, ale także wplata opowieści o doświadczeniach i problemach swojego pokolenia w uprawianiu tego, jakże coraz bardziej dziś popularnego sportu - wspinaczki, w czasie generalnie niesprzyjającym wszelakim dalekim wyprawom, szczególnie poza kraje bloku sowieckiego. Dla tych, którzy obecnie przymierzają się do przeniesienia punktu swoich zainteresowań wspinaczkowych z polskich skał w Alpy, lektura tym bardziej godna polecenia, bowiem zawiera najważniejsze szczegóły dotyczące sposobu przejść jednych z najtrudniejszych dróg i porównuje wyniesione z Alp doświadczenia, z tymi zdobytymi w Tatrach. Na wesoło pisze również, jak trudno czasem być kobietą.

_czytelniczka

http://www.ceneo.pl/1400919

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start