bg

Recenzje - Górfanka. Moje ABC w skale i w lodzie

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 10:54

Bardzo ciekawe wspomnienia, dla każdego interesującego się polskim wspinaniem. Początki górskiej drogi Anny Czerwińskiej. Napisana w formie rozmowy, przeplatanej krótkimi wstawkami bohaterki, najczęściej o charakterze anegdot. Dla niewiedzących zbyt wiele o polskim alpinizmie lat 70-ych, na pewno spora dawka wiedzy. Z kolei dla tych, co chociaż otarli się o ówczesne taternictwo, jakimś dziwnym trafem, książka przywołuje na powrót tamtą atmosferę, nieco improwizowanego i lekko szalonego wspinania. Miło było sobie przypomnieć.

Grzesiek Fiedor

http://www.ceneo.pl/1400919


 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start