bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1803408

Z Hajerem przez Azję

Książki -Tematycznie - Literatura podróżnicza/obyczajowa
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 18:50

hajer

Dane katalogowe: 

Tytuł: Z Hajerem przez Azję 

Autor: Mieczysław Bieniek

ISBN: 978-83-61968-24-5

Cena det. 26,90 zł

Stron: 164 (132 czarno-białych i 32 kolorowych)

wymiary: 148 x 210 mm

Oprawa miękka

Wydanie II, Wydawnictwo: Annapurna

Data premiery: ok. 2.04.2014 r.

Opis: 

Mieczysław Bieniek jest górnikopodróżnikiem. Podczas swoich wypraw stara się przede wszystkim dotrzeć do ludzi, poznać ich świat, ich myśli i serca. Jako prawdziwy górnik fedruj nowo poznaną rzeczywistość, drąży w niej ? to zaś bardzo często przynosi nieoczekiwane rezultaty. Na szczęcie zawsze ląduje na cztery łapy. Bieniek to facet, dzięki któremu zwykłe szare życie przemienia się w ciąg niekończących się przygód.

Z pewnością nasz Autor nie jest mistrzem literackiej polszczyzny. Wyraża się w sposób przaśny i dosadny, tak jak na prawdziwego górnika przystało. Kto by pomyślał, że taki zwyczajny, swojski "chop" wpadnie w wir niesamowitych przygód i stanie się zupełnie kimś innym. A jednak to dzięki niemu wkraczamy choćby w dziki świat byłych łowców głów. Poznajemy kontynent azjatycki nie taki, jakim jest on w folderach czy przewodnikach, ale widziany oczami kogoś, kto wnika w życie codzienne tubylców i choć na moment staje się jednym z nich. Dzięki Autorowi i jego opowieściom odsłania się przed nami jakże inny obraz tego świata. Z pewnością warto do niego zajrzeć... 

Hot Start Hot StartHot Start

 

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start